Šis įstatymas – tai atsakas į vaizdo įrašą, kuriame matyti Izraelio kario nušautas palestinietis. Kritikai teigia, kad šio įstatymo tikslas – sustabdyti kariuomenės atskaitomybę visuomenei ir užtikrinti jai didesnį suverenitetą. Tačiau kiti piktinasi, jog tai pakenks visuomenės saugumui.
Viskas prasidėjo 2016 metais kai Izraelio žmogaus teisių grupė nufilmavo Izraelio kareivį Elor Azaria, kuomet jis nušovė pagrobtą Palestinos pilietį. Šis vaizdo įrašas sukėlė tarptautinį pasipiktinimą ir paskatino, Elor nuteisimą už žmogžudystę. Butent šis įvykis padalijo Izraelio visuomenę į dvi priešingas stovyklas. Dėl šio įvykio, teisės aktas buvo pavadintas „Elor Azaria įstatymu“.
2018 metų birželio 17 dieną Izraelio ministrai patvirtino įstatymo projektą, kuriame numatytas maksimalus dešimties metų kalėjimo terminas tiems, kurie fotografuos ar filmuos Izraelio karius kovinėse ar kitaip neetiškose sąlygose, paskelbė teisingumo ministerija. Ministrų teisės aktų komitetas palaikė siūlomą įstatymo projektą, kurį pateikė ultranacionalistinė partija „Yisrael Beitenu“. Įstatymas draudžia žmonėms, filmuoti, fotografuoti ar kitaip fiksuoti kareivius, atliekančius savo pareigas.
Žmogaus teisių gynėjai dažnai filmuoja okupuotame Vakarų Krante esančius Izraelio kareivius, siekdami užfiksuoti kariuomenės elgesį, kuris kartais kelia abejonių ir įtarimų dėl piktnaudžiavimo palestiniečiais.
„Izraelyje, kaip ir kitur pasaulyje, vaizdo įrašai apie policiją ir karinę veiklą tapo svarbiu žmogaus teisių grupių ir žiniasklaidos įrankiu“, – sakė NIF generalinis direktorius Danielis Sokatchas. „Tai yra būdas, kai piliečiai gali įrodyti valdžios institucijų padarytus pažeidimus. Tironai apriboja žmonių teises įrašyti, kas vyksta aplink juos, bet demokratija – ne“ – sakė NIF direktorius. Tačiau panašu, kad valdžiai tokia visuomenės nuomonė nerūpi ir įstatymas vis vien buvo priimtas.