Ingrida Šimonyte. ELTA Dainiaus Labučio nuotr.

Šiaulių miesto savivaldybė praneša, kad trečiadienį vykusiame tarybos posėdyje visuomenei buvo pristatytas savivaldybės tarybos kreipimasis į Ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę. Šiauliai svarbiam projektui Vyriausybės prašo skirti 5 mln. eurų.

Savivaldybė nurodo, kad kuria visam regionui svarbų ekonominį mazgą ir yra pasiruošusi šiemet užbaigti geležinkelio vėžės ir krovai reikalingos infrastuktūros įrengimą. Tai leistų geležinkelių gabenti žaliavas ir produkciją verslams, įsikūrusiems Šiaulių pramonės parke ir Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje, taip pat – civilinius ir karinius krovinius, kurie atskraidinami orlaiviais į Šiaulių oro uostą. 

Paprastai tokie projektai Lietuvoje įgyvendinami per 2–3 metus ir išbrangsta, šio projekto sąmata pradžioje siekė 16 mln. eurų, o dabar nereikia net 11 mln. eurų, tai reiškia, kad neatsilikimas nuo plano ir efektyvus darbas sutaupo 5 mln. eurų valstybei“, – kreipimosi į vyriausybę motyvus aiškino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Miesto meras sako, kad projekto užbaigimas sukurtų naujų patrauklių darbo vietų Šiaulių jaunimui ir kurtų pridėtinę vertę visai valstybei.

Iš įmonių, įsikūrusių Laisvojoje ekonominėje zonoje ir Industriniame parke, 90 proc. mokesčių keliauja tiesiai į valstybės iždą. Ši vieta turi būti patogi jau įsikūrusioms ir investuoti planuojančioms įmonėms, nes visos jos dirba valstybės naudai“, – užbaigto projekto naudą aiškino A. Visockas.

ELTA 

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: