Jack White muzikinę šlovę užsitarnavo grodamas kartu su gerai žinoma grupe „White Stripes“. Jis – dainų kūrėjas, gitaristas, prodiuseris, būgnininkas, aktorius. Atlikėjas vadinamas gyva muzikos legenda.
Jack White (tikrasis vardas – John Anthony Gilis) nesukelia neultralios emocijos – jį išgirdus iš kart pamilstama, arba nemėgstama. Atlikėjo neįmanoma įstatyti į jokius rėmus, jis drąsus, nebijo išbandyti savęs naujose srityse, naikina įsisenėjusius muzikinius stereotipus ir yra daugelio vadinamas muzikiniu genijumi. Be to, jis aktyviai išsako savo nuomonę apie politiką, pavyzdžiui, šių metų birželį, festivalyje Niujorke, jis JAV prezidentą Donaldą Trump‘ą išvadino prostitute.
Jis – grupių „The White Stripes“, „The Dead Weather“, „The Raconteurs“ narys, roko praeitis, dabartis ir ateitis. Savo pirmąją grupę atlikėjas įkurė būdamas 19 metų, o išgarsėjo būdamas „The White Stripes“ nariu. Šią grupę jis įkūrė kartu su savo pirmąja žmona Meg White, jie išsiskyrė savo muzikiniu stiliumi, kūrybiškumu, vaizdiniu įvaizdžiu, kuris buvo trijų spalvų – juodos, baltos, raudonos – kombinacija. Duetas pristatė eilę kritikų puikiai įvertintų albumų.
Būtent „The White Stripes“ laimėjo Jack White pasaulinę šlovę, kelią į elitinių atlikėjų tarpą, atvėrė duris įvairioms muzikinėms galimybėms. Be to, jis gavo žymių muzikantų pripažinimą. Pavyzdžiui, atlikėjui teko garbė dirbti su tokiais atlikėjais, kaip kad Bob Dylan, Beck, „The Rolling Stones“ ir Loretta Lynn.
2006 metais Jack White įkūrė kitą grupę – „The Raconteurs“, su kuria išleido du albumus. Abu jie buvo nominuoti „Grammy“ kaip geriausi roko albumai. 2009 prisijungė prie dar vieno kolektyvo – „The Dead Weather“, kurio vokalistė – rokenrolo diva Alison Mosshart, daugeliui žinoma iš kitos grupės – „The Kills“. Su šia grupe Jack White įrašė tris albumus.
Jack White – ne vien muzikantas. 2001 metais jis įkūrė įrašų leidybos kampaniją ir studiją „Third Man Records“. Be to, jam priklauso Gineso rekordas už greičiausiai išleistą 7 inčų vinilą. Jis yra laikomas vienu geriausių visų laikų gitaristų visame pasaulį, o visi trys soliniai albumai pateko į pirmąją vietą „Billboard“ populiariausiųjų albumų sąraše.
Atlikėjas gali pasigirti įspūdinga muzikine karjera, kurioje gimė ne vienas ir ne du hitai, nuskambėję visame pasaulyje. Tarp gausybės įvertinimų ir apdovanojimų – net 33 “Grammy” nominacijos, iš kurių 12 laimėtos. Daugiau „Grammy“ apdovanojimų už Jack White turi tik Paul McCartney (18), Beyonce (22) ir Gerog Solti (31)
Šiais metais Jack White pristatė naują, jau trečiajį solo albumą „Boarding House Reach“ ir rengia pasaulinį turą, kuris yra iš ties išskirtinis. Šis turas – vienas pirmųjų pasaulyje, be išmaniųjų telefonų. Koncerto metu telefonai bus įdedami į specialius dėklus ir žiūrovai negalės jais naudotis viso renginio metu. Jack White taip kviečia visus tapti ne tik stebėtojais, o dalyviais, patirti ir mėgautis muzika. Telefonais bus galima naudotis tik specialiose, tam skirtose zonose. Ta proga, pristatome TOP 10 Jack White dainų:
10. The Dead Weather – I Feel Love (Every Million Miles)
Tai – pagrindinis albumo “Dodge and Burn” single’as, kurio centre – išskirtinio balso savininkė Alison Mosshart. Šioje grupėje Jack White ne vokalistas, o būgnininkas. Dainos žodžiai puikiai suderinti tiek su vežančia boso partija, tiek su būgnų ritmu. Komandos nariai be galo skirtingi, tačiau būtent tai ir suteikia jiems didžiulio žavesio. Jie sugeba suderinti savo skirtumus ir taip vienas kitą papildo, sukurdami originalų, išsiskiriantį stilių. Daina „I Feel Love“ – puikus to įrodymas. Be to, daina atskleidžia ir tai, jog ši muzikinė grupė nėra antrašalis Jack White projektas, muzikantas nuoširdžiai atsiduoda darbui su grupe ir tai galime matyti (ir, be abejo, išgirsti).
9. Jack White – Over and Over and Over
Ši daina yra vienas iš naujausio atlikėjo albumo „Boarding House Reach“, išleisto šiais metais, kūrinių. Įdomu tai, kad daina parašyta daug seniau, 2005 metais, dar tuomet, kai atlikėjas buvo dalis „White Stripes“ muzikinės grupės. Atlikėjas yra sakęs, jog buvo ir daugiau progų išleisti šią dainą, tačiau vis nesisekdavo. Pasak jo, šis kūrinys jam prilygo Baltajam Banginiui, dainininkas vis bandė, bandė ir bandė „jį sugauti“, kol pagaliau, šiemet, pavyko. Ši daina buvo apibūdinta kaip grįžimas atgal prie senosios Jack White kūrybos, primenančios garaže grojamą roką.
8. The Dead Weather – Treat me Like Your Mother
Šis kūrinys buvo parašytas kartu su grupės „The Dead Weather“ nariais, o ypač prie darbo prisidėjo Alison Mosshart. Anot jos, daina buvo parašyta bendromis jėgomis, visiems drauge. Atlikėja teigė, jog visi darė tai, ką norėjo daryti: ji parašė didžiąją dalį dainos žodžių, nes jai rašymas yra vienas didžiausių malonumų, o kiti parašė skirtingas muzikines partijas: kas norėjo, parašė įžangą, kiti – vidurį, o dar kiti pabaigą. Tokiu būdu daina parašyta be galo greitai ir lengvai. Šioje grupėje Jack White grojo būgnais, o daina „Treat me Like Your Mother“ išleista 2009 metais albume „Horehound“.
7. Jack White – Love Interruption
Ši daina yra iš debiutinio atlikėjo solo albumo „Blunderbuss“, išleisto 2012 metais. Daina kitokia, negu kiti albumo kūriniai, ji rami, parodo, koks neramus, pilnas netilstančių minčių yra Jack White protas. Ši daina suteikė galimybę atsiskleisti kitai atlikėjo pusei ir išbandyti save kitokiame, ramesniame, romantiškesniame formate. Kūrinį dainininkas atlieka kartu su nuostabia atlikėja Ruby Amanfu. Dainoje galima įžvelgti ir nuorodų į atlikėjo asmeninį gyvenimą, išgirsti, ko jam trūksta po skyrybų su žmona Karen Elson.
6. Alicia Keys & Jack White – Another Way To Die
Ši daina buvo parašyta specialiai 2008 metų Džeimso Bondo filmui „Paguodos kvantas“. Kūrinys labiau primena Pop muziką, negu atlikėjo mėgiamą roką, tačiau tai ne nuvalkiotas populiariojo žanro kūrinys. Jack White vis tiek lieka ištikimas savo stiliui ir jį pritaiko dainai. Tai – duetas su amerikiečių R&B atlikėja Alicia Keys. Dainoje Jack White groja būgnais, gitara, dainuoja, o partnerė – groja pianinu ir dainuoja. „Another Way to Die“ yra pirmasis duetas, skirtas Bondo filmų serijai. Vis gi, šis kūrinys sulaukė itin prieštaringų vertinimų. Kai kurie kritikai teigė, jog tai yra nuostabi individuali daina, tačiau visai neatitinka Bond‘o filmų tematikos. Vis dėl to, dainos klipas buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.
5. Jack White – Would You Fight For My Love?
Ši daina atskleidžia jautriąją Jack White pusę, kalba apie tai, kaip jam, po visų nuoskaudų ir skaudžių potyrių, yra sunku pradėti naujus santykius, visiškai pasitikėti nauju žmogumi ir iš naujo išmokti mylėti. Kūrinys yra neatsiejamas nuo muzikinio klipo, kuris nufilmuotas paryškinant mėlyną spalvą, tad puikiai perteikia siunčiamą žinutę (angl. Žodys mėlyna – „Blue“ – vartojamas ir išsakant liūdesį). Be to, pasak atlikėjo, visas albumas „Lazaretto“, kuriame yra daina „Would You Fight for my Love“, kalba apie tai, kaip reikia išmokti paleisti kitą, kad ir kaip sunku ir sudėtinga bebūtų – kontroliuoti ir visiškai valdyti save.
4. The White Stripes – I Just Don‘t Know What To Do With Myself
Šios dainos originalas yra atliekamas Dusty Springfield. White Stripes dainos versija – rami su sunkesniais intarpais, kurie leidžia Jack White likti prie mėgiamo muzikinio stiliaus. Ji atskleidžia Jack White gebėjimą atlikti dainas pridedant truputį teatrališkumo. Įrašyta albume „Fell In love With A Girl“, daina „I Just Don‘t Know What to Do With Myself“ buvo šleista kartu su hitu tapusiu kūriniu „Seven Nation Army“. Gerai tai, jog kūriniai visiškai skirtingi, tad šioji daina nebuvo visiškai užgūžta.
3. Jack White – Sixteen Saltines
Anot dainininko, šis kūrinys buvo įkvėptas dukters, kuri norėjo užkandžio ir paprašė būtent 16 sausainių. Ar tai tiesa, ar ne, visai nesvarbu, svarbu tai, jog ši daina – viena geriausių iš 2012 metais išleisto albumo „Blunderbuss“. Be to, ji tapo viena mėgiamiausių ir dažniausiai klausomų albumo kūrinių gerbėjų tarpe. „Sixteen Saltines“ yra puiki sunkios gitaros ir smuiko kombinacija, o pradžia – nuostabus pianino skambesys.
2. The White Stripes – Hardest Button To Button
Tai – viena iš papraščiausių atlikėjo dainų albume „Elephant“, išleistame 2009 metais. Kūrinys išskirtinai minimalistinis, tačiau malonus klausytojo ausiai. Vis gi, jis buvo naudojamas viename iš geriausiai įvertinto DC filmo „Teisingumo lyga“ (angl. „Justice league“) anonse. Pasak atlikėjo, ši daina pasakoja istoriją apie vaiką, kuris bando rasti savo vietą disfunkcionalioje šeimoje, gimus naujam vaikui. Singl‘o viršelis taip pat įdomus – jame vaizduojamas tuo metu lužęs Jack White rodomasis pirštas bei nupieštas skaičius 3, kuris yra nuoroda į atlikėjo pamišimą dėl šio skaitmens.
1. The White Stripes – Seven Nation Army
Tai, ko gero, labiausiai žinoma atlikėjo daina, kurios melodiją dauguma niūniuoja net nežinodami, kas tas Jack White. Nenenuostabu, kad ji yra laimėjusi atlikėjui Grammy apdovanojimą. Joje ryškus boso pulsavimas, kuris tapo pagrindiniu ir unikaliu Jack White skiriamuoju ženklu. Ši daina tapo populiaria ne vien gerbėjų tarpe, ji buvo dažnai naudojama sporto renginiuose, stadijonuose visame pasaulyje. Be to, būtent ši daina tapo labiausiai mėgiama tarp pradedančiųjų gitaristų, mat dauguma naujokų, ypač vaikų, ją renkasi kaip pirmąją dainą, kurią nori išmokti groti. Nors daina yra albumo „Elephant“, išleisto 2003 metais pagrindinis kūrinys, dar ir dabar ją dažnai galima išgirsti baruose, muzikiniuose klubuose, o kritikai ją pavadino geriausia alternatyvaus roko daina. „Seven Nation Army“ žurnalas „Rolling Stone“ Tai – roko klasika