Wikimedia comons archyvo nuotr.

Mokyklos, savivaldybės ir joms pavaldžios įstaigos ir netgi viena iš „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių – visos šios įstaigos, pačios to nežinodamos, galėjo įsigyti kurą iš Rusijos ar Baltarusijos, ketvirtadienį paskelbė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Nurodoma, kad viešųjų pirkimų sistemoje rasta ne vieną bendrovę, kuri valstybiniuose pirkimuose laimėjo tuo pat metu importuodama neaiškios kilmės prekes iš vidurio Azijos.

„Mūsų duomenimis, didžiausia kuro granulių iš Kazachstano importuotoja – Šalčininkuose veikianti įmonė „Andeta“. Bendrovė ne pirmus metus sukasi medienos versle ir netgi gali pasigirti indėliu į Lietuvos laisvei skirtus renginius.

Šalčininkų įmonė pernai importavo daugiau nei 4 tūkst. tonų granulių iš Kazachstano. Importo srautas prasidėjo pernai rugsėjį.

Per tą laiką „Andeta“ nurungė dešimtis konkurentų ir laimėjo viešųjų pirkimų konkursų už gerokai daugiau nei pusantro milijono eurų. Ir čia kalbame tik apie tuos konkursus, kuriuose buvo perkamos medienos granulės.

„Andetos“ tiekėja Kazachstane – kompanija „DTRA“, turi aibę jau girdėtų požymių. Įmonė turi penkis ar mažiau darbuotojų. Pernai sumokėtų mokesčių suma – apie 800 eurų. Registracijos data – praėjusių metų rugsėjo 15 diena.

Pirmas granulių krovinys „Andetai“, mūsų duomenimis, Lietuvą pasiekė nepraėjus nė savaitei nuo „DTRA“ įsteigimo“, – skelbė „Siena“.

„Andetos“ vadovė Ana Burinskaja „Sienai“ teigė, esą įmonė tikrina savo tiekėjus. Klausimai apie galimai rusišką ar baltarusišką granulių kilmę verslininkę nustebino.

„Mes importavom jeigu iš Kazachstano, tai ką mes bendro turim su Baltarusija arba Rusija?“, – klausė A. Burinskaja.

Prašoma plačiau pakomentuoti „DTRA“ gamybinius pajėgumus bei granulių kilmę, verslininkė pareiškė į visus klausimus jau atsakiusi ir padėjo ragelį.

ELTA

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: