Tie, kurie žavisi kosmoso tyrinėjimais, tikriausiai mąsto, kaip Tarptautinėje kosmoso stotyje gyvena astronautai. Būdami už 400 km nuo Žemės, „Resilience“ įgula – „SpaceX Crew Dragon“ erdvėlaivyje rasdavo būdų, kaip susisiekti su Žeme ir pasidalinti savo patirtimi.

Pavyzdžiui, NASA astronautas Maikas Hopkinsas  „Twitter“ platformoje dalinasi įrašais iš „Resilience“ vidaus. Neseniai jis pasidalino nuotraukomis padarytoms iš erdvėlaivio ir atskleidė stulbinančius Žemės ir jos atmosferos vaizdus. Vieta prie lango dar niekada neatrodė tokia nuostabi.

Vietinis misūrietis NASA astronautu tapo 2009 metais, o šiuo metu tarnauja kaip 1-osios „Dragon Resilience“ įgulos vadas. Jis kartu su komanda – pilotu Viktoru Gloveriu, fiziku Šenonu Vokeriu ir japonų astronautu Soichi Noguchi – į kosmosą pakilo 2020 metų lapkričio 15 dieną ir šešis vėlesnius mėnesius, iki kol juos pakeitė kita įgula, „Resilience“ erdvėlaivį jie vadino savo namais.

Tai trečioji Hopkinso kelionė į Tarptautinę kosminę stotį po darbo skrydžių inžinieriumi 64-oje ekspedicijoje. Prieš tai jis buvo 37-sios ir 38-sios ekspedicijų įgulų nariu ir praleido 166 dienų skriejant aplink Žemę.

Kaip vadas, Hopkinsas atsakingas už visus skrydžio etapus nuo erdvėlaivio paleidimo iki sugrįžimo. Tačiau jis vis tiek randa laiko atsipalaiduoti ir pasimėgauti vaizdu. Jis dalinasi Žemės nuotraukomis, darytomis iš viršaus, o taip pat ir mažesnių erdvėlaivių bei įrangos prijungtos prie „Resilience“ ir jų paleidimo momentinėmis nuotraukomis.  Bet pačios nuostabiausios jo nuotraukos parodo, kokia taikinga iš toli atrodo Žemė. Hopkinas sako, „Kartais per laisvadienius tenka stebėti vien debesis“.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: