Olandų fotografas ir skaitmeninis menininkas Basas Uterwijkas naudoja dirbtinį intelektą kurdamas nuotraukų stiliaus portretus. Jis nufotgrafuotą statulą ar paveikslą ir gilaus mokymosi technologija paverčia juos į tikro žmogaus veido nuotraukas.

Kad sukurtų šiuos portretus, Uterwijkas įkelia daugybę duomenų apie asmenį  dirbtinio intelekto programą. Programinė įranga naudoja duomenų taškus veido bruožams ir fotografinėms savybėms nustatyti. Tada jis atlieka nedidelius programos pakeitimus, tol kol lieka patenkintas rezultatu. „Manau, kad žmogaus veidas per tūkstančius metų iš esmės nepasikeitė ir, be šukuosenų ir makiažo, seniai gyvenę žmonės tikriausiai atrodė labai panašūs į mus, bet esame įpratę juos matyti dažnai iškreiptuose senovinių meno formų stiliuose, kurie egzistavo dar ilgai prieš fotografijos išradimą.“, – aiškina Uterwijkas.

Iki šiol, jis dirbo su 50-60 dirbtinio intelekto sukurtų nuotraukų. Menininkas dažniausiai dirba su keliais vaizdais vienu metu, kartais palieka juos kelioms savaitėmis, gavęs įkvėpimo su naujais šaltiniais vėl sėda prie portretų ir juos pabaigia. Jo darbuose galite pamatyti istorinių asmenybių tokių kaip Vincentą Van Gog ir Napoleono Bonapartą. Taip pat, jis atkūrė tikrus žmones pozavusius Niujorko laisvės statulai ir Mikelandželo Dovydo statulai. Teigiama, kad Basas šiuo metu dirba su modeliu, kuris galėtų parodyti Anne Frank tokio amžiaus, kurio ji niekada nesulaukė.

Basas sakė: „Stengiuosi nukreipti programinę įrangą į patikimą rezultatą. Manau, kad mano darbas yra labiau meninė interpretacija, o ne moksliškai ar istoriškai tikslūs darbai.“ Dirbtinis intelektas vadinamas Artbreeder ir taip pat gali sukurti žmogui atrodančius vaizdus nuo nulio. Menininko nuomone: „Kaip fotografija pakeitė klasikinės tapybos formą, dirbtiniu intelektu pagrįstos technikos pradės daryti įtaką ir įkvėpti meną ir (post) fotografiją. DI programos vystosi neįtikėtinu greičiu ir tai turės įtakos beveik visiems mūsų visuomenės segmentams.“

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: