Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas tęsia savo antiukrainietišką tiradą ir pareiškė teritorines pretenzijas dėl užgrobtų regionų, kuriuos jis apibūdino kaip Rusijos „džihadą“ prieš provakarietišką Ukrainą.
„Mūsų teritorija – tai ne Zaporožė, ne Chersonas. Mūsų teritorija yra Odesa, Kijevas, Charkovas. Kiekvienas regionas ir visa Ukraina yra mūsų Rusijos teritorija“, – sakė R. Kadyrovas vaizdo žinutėje „Telegram“ susirašinėjimo programėlėje.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas R. Kadyrovas leido suprasti, kad jo kontroliuojami daliniai yra pasirengę pereiti į puolimą, nors Ukrainos pajėgos žengia į priekį, siekdamos susigrąžinti šiaurės rytų ir pietų teritorijas, kurios per aštuonis mėnesius trukusią kovą atiteko Rusijos kariams.
„Turime savanorių, kurie eis iki galo, ir nusprendėme ne gintis, o pereiti į puolimą“, – sakė R. Kadyrovas savo 3 mln. prenumeratorių.
Nors R. Kadyrovas ir nepripažino nuostolių, jo antrasis kreipimasis per 24 valandas nuskambėjo po to, kai Ukrainos karinė valdžia pareiškė, kad pirmadienį per smūgį jų laikinai įkurtai bazei pietų Ukrainos Chersono regione žuvo dešimtys čečėnų kovotojų.
„Duodu jums žodį: mes juos puldinėsime kiekvieną dieną. Neimsime į nelaisvę šių šaitanų (blogio dvasios islame). Mes juos sudeginsime. Niekur nesustosime“, – sakė R. Kadyrovas.
Neseniai paaukštintas generolas pulkininkas pakartojo, kad pirmadienį išreiškė nusivylimą karinės vadovybės reakcija į tarpvalstybinius išpuolius, dėl kurių kaltinama Ukraina. Kijevas nei patvirtino, nei paneigė atsakomybės už išpuolius.
„Esu labai nepatenkintas šiandienine padėtimi, bet aukščiau vadovaujantys žmonės supranta daugiau nei aš‘, – sakė R. Kadyrovas.
Pirmadienį atsisakęs oficialaus Rusijos invazijos termino – „specialioji karinė operacija“ – ir pakeitęs jį uždraustu žodžiu „kara“, R. Kadyrovas šią veiklą apibūdino religiniais terminais, ragindamas į kovą įsitraukti daugiau naujokų iš Rusijos Šiaurės Kaukazo regionų, kuriuose gyventojų daugumą sudaro musulmonai.
„Tai didis džihadas, kuriame turėtų dalyvauti visi“, – sakė jis.
Remiantis JAV analitinio centro „Institute for the Study of War“ atlikta analize, toks apibūdinimas yra dalis vis dažnesnių Rusijos pareigūnų bandymų „patenkinti“ nepatenkintas religines mažumas Rusijos kariuomenėje.
„Karo kvietimas religiniu, bet ne atvirai krikščionišku pagrindu greičiausiai yra bandymas peržengti religinius nesutarimus ir sudaryti informacines sąlygas tolesniam etninių ir religinių mažumų verbavimui kovoti Ukrainoje“, – teigė ISW.