Kai Stefanas Draschanas eina į muziejų, jis žiūri į kai ką daugiau nei vien tik meno kūriniai. Šis fotografas taip pat žiūri į stebi muziejaus lankytojus, kurių apranga netyčia dera su paveikslais. Besitęsiančiame projekte, pavadintame „Žmonės, derantys prie meno kūrinių“, jis fiksuoja netikėtus momentus, kuomet kieno nors plaukai, švarkas ar suknelė galėtų būti tarsi meno kūrinių tęsinys.
Projektas „Žmonės, derantys prie meno kūrinių“ yra tikra fotografo kantrybės viršūnė. Nors kai kurios nuotraukos atrodo dirbtinokos, visgi jos nesumeluotas Draschano, užsiimačio vietą muziejuje ir laukiančio, kol pro šalį praeis tinkamas žmogus, laimikis. Tai slapukiška „muziejaus antrininkų“ versija – linksmos veiklos, kur žmonės patys pozuoja su meno kūriniais, kurie yra kažkuo panašūs į juos. Draschano projektas labiau vaizduoja tylų stebėjimo grožį ir pabrėžia, kad apranga yra būdas pačiam būti meno kūriniu.
Drashanas savo projektą talpina Tumblr ir Instagram paskyrose, kur jis taip pat atskleidžia muziejus, kuriuose lankosi. Taigi jeigu dažnai lankotės Paryžiaus, Vienos ar Berlyno muziejuose, ieškokite Draschano ir jo kameros! Fotografas Stefanas Draschanas muziejuje žiūri į daugiau dalykų, nei vien tik nuostabūs meno kūriniai.
Jis taip pat tyliai sėdi ir stebi muziejaus lankytojus laukdamas tų, kurie dera prie meno kūrinio.