Miley Cyrus / instagram.com/mileycyrus archyvo nuotr.

Panašu, kad JAV popmuzikos dainininkė Miley Cyrus žengė iki šiol užtikrinčiausią žingsnį roko koverių srityje. Pop žvaigždė paskelbė, kad  ruošia albumą, kuriame atliks legendinės metalo grupės „Metallica“ dainas.

Miley Cyrus nuo 2008 metų nuolat keitėsi. Daugelis atsimena tas dienas, kai per televizoriaus ekraną transliuodavo serialą jaunimui „Hannah Montana“. Jauna mergaitė, atliko pagrindinį vaidmenį šiame seriale. Žavi, energinga,  savo aktorės karjerą ji pradėjo būdama vos 9 metų. Greičiausiai tada niekas net nesusimąstė, kad kažkada šis švelnumo įsikūnijimas nusirėž savo ilgas sruogas ir taps vulgaroka mergina, kuri kasdien šmėžuos laikraščių puslapiuose…

2010-taisiais pasirodę atlikėjos muzikiniai klipai “Can’t Be Tamed”, “Who Owns My Heart” ir “The Big Bang”, pagaliau įrodė, kad 17-metė Miley nebėra ta nekalta Hannah iš Disney ekranų, o likus keletui dienų iki 18-tojo gimtadienio, jos draugai išplatino video, kuriame Cyrus vartoja kvaišalus. Vėliau ji pareiškė, kad mėgsta rūkyti marichuaną ir nemato tame nieko blogo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on


Pradėjusi kaip Disnėjaus aktorė, vėliau sublizgėjo kaip pop žvaigždė, savarankiškai išleido padriką psichodelinį albumą su Wayne Coyne, buvo „instagramine“ kantri pop mergina ir, galiausiai, išleido dainą kartu su RuPaul, pavadinimu „Cattitude“.

Objektyviai kalbant, viskas buvo tvarkoma nekaip. Albumas „Bangerz“, dėl visai netinkamų priežasčių, buvo amžiams pririštas prie 2013 metų: jo akompanuojamas VMA pasirodymas su Robinu Thicke (atrodė, lyg stebėčiau apsvaigusius ir besilinksminančius savo miego paralyžiaus demonus) ir daina, pavadinimu „Milky Milky Milk“, be kurios tikriausiai būtume ir apsiėję. Nors viešoji jos persona per 2010 metus išliko beveik nepakitusi, tačiau kiekvienas artistiškas išradimas buvo visiškas nukrypimas nuo ankstesnio, ir, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, visi jie buvo „pro šalį.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Miley kenčia dėl tokios pačios problemos kaip Nicki Minaj: dėl jos talento ir savitumo klausimų nekyla, bet jos albumai visumoje retai kada atspindi abu aspektus. Buvo išleistos kelios puikios pop dainos, bet nieko tokio, ko negalėtų padaryti Kesha, Katy Perry ar Taylor Swift. Visa tai apsvarsčius, keistai malonu matyti, kaip Miley žengia iki šiol užtikrinčiausią savo žingsnį tapdama pagrindine dainininke pasaulio rokenrolo koverių rinkoje.

Dėl vieno dalyko jos peikėjai ir fanai sutaria: Miley moka dainuoti. Pop žvaigždės, kurios nuo vaikystės yra žinomos, neretai praleidžia daug laiko, bandydamos atrasti savąjį kelią, bet dainų perdainavimas buvo pastovioji Miley artistinės asmenybės dalis nuo pat pradžių. Pradedant perdaryta „Girls Just Wanna Have Fun“ daina jos debiute 2008 metais, tęsiant „Poison“ grupės daina „Every Rose Has Its Thorn“, įrašyta 2010 metų albume „Can‘t Be Tamed“ ir baigiant jos mėgstamiausia „Jolene“ versija 2012 metais.

Gyvuose jos pasirodymuose irgi gausu perdainuojamų dainų (2011 metais, grupės „Nirvana“ dainą „Smells Like Teen Spirit“, ji atliko 21 kartą),  bet praėjusiais metais pasirodymuose ji pradėjo atlikinėti beveik po lygiai klasikinio roko perdainuojamų dainų ir jos pačios kūrinių. Pavyzdžiui, „Glastonbury 2019“ festivalyje, ji ėmėsi tokių grupių ir atlikėjų kaip „Nine Inch Nails“, „Metallica“, Amy Winehouse ir „Led Zeppelin“ lyg vadovautų vietinei grupei, pasirodančiai Hobgoblinui. Tai įkvėpė NME (New Musical Express) žurnalo antraštę: Miley Cyrus virsta roko žvaigžde.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Iš tikrųjų, taip ir atrodo. Pandemijos metu Miley savo kieme perdainavo ne vieną dainą („Cowboy Junkies“, „The Cardigans“, Britney Spears.) „Cover“ dainos taip pat sudaro reikšmingą dalį jos būsimam, super rokenrolu alsuojančiam, albumui (pagrindinis jo singlas „Midnight Sky“ buvo išleistas kaip ne toks svarbus, palyginus su grupės „Blondie“ perdainuota „Heart Of Glass“ daina. Taip pat per „SNL at Home“ (Saturday Night Live at Home) ji atliko „Pink Floyd“ dainą „Wish You Were Here“.

Kaip dauguma socialinių tinklų komentarų pastebi: rokas Miley tinka. Jos balsas, kuris su metais tampa tik gilesnis ir piktesnis, tam puikiausiai pritinka. Net būdama paaugle ji turėjo moters, kuri praleido 50 metų gerdama viskį ir ginčydamasi, savybių. Akivaizdu, kad tai puikiai tinka beveik bet kam iš 70-ųjų, bet taip pat tai daro įtaką ir jos pačios dainų rašymui.

Akivaizdu, kad Miley gali dainuoti bet ką. Tokiu pačiu būdu kaip sakoma, kad Bredas Pitas yra personažų aktorius, įkalintas filmų žvaigždės kūne, taip ir Miley Cyrus yra klasikinio roko žvaigždė, paženklinta  moderniosios pop žvaigždės prekiniu ženklu. Gali būti, kad tai buvo išbandymų metas; bandymų suvienyti energiją, garsą ir išvaizdą į estetiką, kuri būtų panaši į ją, o ne asmenybės išbandymų. Pirmą karta nuo Hanos Montanos, tai pagaliau įvyko. Atgal suglostyti plaukai, atitinkamas makiažas ir grubus balsas tai kombinacija, kurios neatkartotų nei viena dabartinė pop žvaigždė.

Ar tai reiškia, kad tuoj pamatysime naują albumą? Bet tai kelia klausimą „kodėl tai neįvyko anksčiau?“ – o tai dažnai pranašauja kažkokį proveržį ar net puikiausią erą. Viduryje 2020 metų kančių ir chaoso, Miley Cyrus greičiausiai atrado save.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: