© laurielipton.com archyvo nuotr.

Dailininkė Laurie Lipton gimė Niujorke, pradėjo piešti nuo ketverių. Laurie gyveno Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, o nuo 1986 metų jos namais tapo Londonas. Laurie Lipton piešia fantastiškus piešinius apie XXI a. šimtmečio gyvenimo bergždumą. Jos piešiniai yra užpildyti susinervinusių žmonių ir abėjingų lavonų scenų.

Laurie Lipton kūryba įkvėpta religingų paveikslų, flamandiškosios mokyklos. Po daugybės ilgų mokymų kaip tapyti pagal 17-ojo šimtmečio meistrų stilių, dailininkė išvystė unikalią štrichtavimo techniką, kuri kaip tik atitiko pastarųjų tapybos metodą, ir yra naudojamas tik pieštukas ir anglis. Laurie sukūrė formą su tūkstančias mažyčių linijų, kaip pati dailininkė sako : „Nors nuobodu, rezultatas nuostabus, tai yra psichiškai nesveikas būdas piešti.“.

Visa tai įvardina abstraktrakčiu ir konceptuoliuoju menu. Žvelgiant į piešinius jie atrodo bauginantys, taip manė ir Laurie‘s Lipton mokytojai kurie bandė atkalbėti ir siūlė atsipalaiduoti ir kurti paprastesnius piešinius. Tačiau dailininkė žinojo ko nori.

Ji norėjo sukurti kažką naujo ko dar niekas nėra matęs ankčiau, tokios tapymo technikos pieštuku. Nespalvotas piešimas (vaiduoklių, atminties ir pamišimo spalva) – tai atvėrė naują galimybių pasaulį Laurie Lipton. Reportažuose, kuriuose pristatoma Laurie darbai, skamba niūri bei bauginanti muzika, bet su pigiu, holivudiniu prieskoniu. Todėl ir piešiniuose norima perteikti, ironizuoti šiuolaikinį gyvenimo beprasmiškumą.

Šiandien, Laurie Lipton darbai yra lengvai atpažįstami. Dailininkė mėgsta žaisti su tamsiomis spalvomis, kuriami darbai dažniausiai niūrus, bei didelio formato piešiniai. Menininiuose darbuose atsispindi tuštybė, alegoriniai motyvai rodo žmogaus egzistencijos laikinumą, bei jos simboliai – kaukolė, skeletas auksiniai papuošalai – dominuoja visuose piešiniuose.

Be to, mirties užuominos užima svarbią vietą Lipton kūriniuose, dailininkės manymu, šiuolaikinis pasaulis – arba jo vizija yra išblukusi. Jos piešiniai yra kaip langas į praeitį, kur mūsų protėviai gyveno savo gyvenimus priešais mūsų akis, bet visa tai persipina ir atrodo kaip dabartis – skeletai ir kūnai šoka, bei juokiasi. Jos darbai rezonuoja mūsų susižavėjimą su praeitimi, ir mūsų mirties baimė, taip, kad bus reikalinga ir ateities kartoms.

Reklama: Megrame Medis langai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: