Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Kremlius pirmadienį pranešė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmą kartą per pastaruosius 10 metų atšaukė metinę spaudos konferenciją, kuri vyksta metų pabaigoje.

„Didžioji spaudos konferencija neįvyks iki Naujųjų metų“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

D. Peskovas pridūrė: „Tačiau tikimės, kad prezidentas vis dėlto ras progą pasikalbėti su žurnalistais.“

D. Peskovas nepasakė, kodėl Putinas nesilaiko tradicijų, tačiau praėjusį mėnesį verslo dienraščiui RBC artimas šaltinis teigė, kad priežasties yra Rusijos vykdomas įsiveržimas į Ukrainą.

V. Putinas Rusijai vadovauja nuo 2000 m. Kiekvienų metų gruodį jis rengdavo spaudos konferencijas su Rusijos ir užsienio žurnalistais, kad atsakytų į klausimus apie Rusijos vidaus ir užsienio politiką. Šis žiniasklaidos atstovų susirinkimas – svarbus politinis įvykis šalyje, paprastai trunkantis kelias valandas.

Praėjusiais metais Kremlius į kasmetinę V. Putino spaudos konferenciją atrinko apie 500 Rusijos ir užsienio žurnalistų.

Kelios nuo redakcijos nepriklausomos žiniasklaidos įstaigos teigė, kad pernai negavo kvietimo į metinę konferenciją, tarp jų ir „Novaja Gazeta“, kurios vyriausiasis redaktorius ką tik buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Praėjusiais metais, per renginį, buvo užduoti keli klausimai apie politinę padėtį Ukrainoje. „Tai ne mūsų pasirinkimas, mes to nenorime“,  – sakė V. Putinas pernai gruodį, atsakydamas į klausimą apie karinį konfliktą su Kijevu.

Vasario 24 d. Rusija pasiuntė karius į Ukrainą. Rugsėjo 21 d. Rusija pareiškė, kad siųs daugiau karių į Ukrainą, kad padėtų savo karinėms pajėgoms.

 

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: