Organizatorių Arxyvo nuotr.

Šią savaitę ligonių kasų atstovė Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto Sveikatos fakultete skaitė pranešimą apie Lietuvoje vykdomas ligų prevencijos programas.

Renginyje Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė kvietė senjorus profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, kad nebūtų praleista galimybė anksti diagnozuoti susirgimus, kai juos galima nesunkiai pagydyti. „Prevencinės programos skirtos tam, kad žmonės tikrintųsi sveikatą laiku, kol dar jaučiasi gerai“, – pabrėžė I. Kvedarienė.

Susitikime dalyvavusi Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytoja Kristina Slonksnė Sveikatos fakulteto lankytojams paaiškino, kaip laiku užčiuopti ligą jai dar neįsisenėjus.

Pasaulio sveikatos organizacija sveikatą apibrėžia kaip geros fizinės, psichinės ir socialinės savijautos būseną, o ne tik ligų ar negalios nebuvimą. Tai ypač svarbu, atsižvelgiant į faktą, jog sveikata – vienas svarbiausių rodiklių, lemiančių senjorų gyvenimo kokybę.

Higienos instituto duomenimis, pernai 65-erių ir vyresnių šalies gyventojų amžiaus grupėje profilaktinių vizitų pas gydytojus rodiklis siekė vos 5,27 procento. Vyresniame amžiuje dažniau nustatoma hipertenzija, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžiniai susirgimai. Šios sveikatos problemos yra nulemtos procesų, vykstančių organizme ne vieną mėnesį, todėl tikrinantis profilaktiškai, ligą galima diagnozuoti anksti, jai dar nespėjus įsisenėti ir pasiekti sunkios stadijos.Šiuo metu Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis yra finansuojamos penkios ligų prevencijos programos: gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems ir į tikslinę amžiaus grupę patenkantiems žmonėms, norintiems pagal šias programas pasitikrinti sveikatą, tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pacientams, kurie nepatenka į prevencinėse programose nustatyto amžiaus grupę, tačiau nerimauja dėl savo sveikatos būklės, taip pat reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir prireikus išrašys siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: