Brajenas Vorneris /Instagram archyvo nuotr. ir Evan Rachel Wood / Facebook archyvo nuotr.

Praūžus Džonio Depo ir Amber Heard bylos skandalui, pasaulio dėmesį dabar kausto Merilyno Mansono (dar žinomo kaip Brajenas Vorneris) ir Evan Reičel Vud teisminis ginčas.

HBO serialo „Vakarų pasaulis” žvaigždė 2021 m. savo buvusį partnerį padavė į teismą už „smurtą ir prievartavimą“. Vud teigė, kad Mansonas 2007 metais, kai merginai buvo vos devyniolika, iki sąmonės netekimo apsvaigino ją absentu ir išprievartavo muzikinio vaizdo klipo „Heart-Shaped Glasses“ filmavimo aikštelėje, kai jie vaizdavo sekso sceną, o vėliau jų santykiuose ir toliau ją terorizavo. Netrukus atsiliepė dar bene dešimt moterų, kurios kažkada turėjo reikalų su muzikos pasaulio žvaigžde ir kurios kaltino jį ėmusis prieš jas fizinio, psichologinio ir seksualinio smurto. Mansonas į tai taip pat atsakė teisinėmis priemonėmis, iškeldamas Vud bylą ir mesdamas triuškinamus kaltinimus, kurie teisininkus verčia abejoti, ar mes tikrai žinome, kuris iš jų iš tikrųjų yra kaltas.

Vud, kaip žinoma žiniasklaidai, pareiškė tokį teiginį apie Mansoną: Žmogaus, kuris mane išnaudojo, vardas yra Brajanas Vorneris, visiems geriau žinomas kaip Merilyn Mansonas. Man buvo plaunamos smegenys, manimi buvo manipuliuojama, kad paklusčiau. Daugiau nebegaliu gyventi baimindamasi keršto, šmeižto ar šantažo. Todėl noriu pranešti, koks pavojingas yra šis žmogus, ir atkreipti dėmesį tų, kurie jį įgalino, kad jis nebegriautų gyvenimo kitiems.“

Kitos moterys, netrukus atliepusios į šį Vud instagramo įrašą, apie Mansoną atsiliepė panašiai.

Fotografė Ešlė Volters teigė, kad „jaučiausi taip, lyg būčiau jo nuosavybė, nes jis savo potencialiems bendradarbiams ar draugams siūlydavo su manimi lytiškai santykiauti. Jis atskyrė mane nuo mano draugų ir šeimos… Dažnai jis tapdavo žiaurus, mėtydavo stiklines lėkštes ir kitus sunkius daiktus.“

Sara Maknili skelbė savo „Instagram“ įraše: „Kai būdavau „bloga“ mane užrakindavo kambaryje, kartais versdavo klausytis kaip linksminasi su kitomis moterimis. Neleisdavo susitikti su kai kuriais draugais, o jei priešindavausi, gąsdindavo, kad jis juos persekios. Yra žmonių, kurie man teigė, jog bandė papasakoti savo istorijas, tačiau savo augintinius rasdavo negyvus. Kartą jis trenkė mane į sieną ir grasino suknežinti mano veidą beisbolo lazda, kurią tuo metu laikė rankoje, nes pasakiau jam, kad vaizdo klipo filmavimui išsirinktų kelnes. Aš matydavau, kai jis slėpdavo dingusius daiktus ar susikurdavo problemas, kad pateisintų savo žiaurius protrūkius.“

Skarlet Kapela tvirtino, kad „iš žavingo ir mylinčio jis virsdavo tikru pabaisa… Jis demonstruodavo savo milžinišką jėgą ir taip mane įbaugindavo, nurodydavo kada galiu kalbėti, kokius drabužius galiu vilkėti ir kokios spalvos lūpų dažais galiu pasidažyti.“

Taip ar panašiai kalbėjo dar septynios moterys.

Mansonas 2022 m. kovą atrėžė svarių kontrargumentų ir apkaltino Vud ir jos dabartinę partnerę Ilmą Gor bandymu apšmeižti, taip pat jam sukeltu dideliu emociniu diskomfortu ir „apsimetinėjimu internete“ siekiant sukelti jam žalą.

Vud susipažino su Gor maždaug tuo metu, kad 2016 m. pradėjo kalbėti viešai apie patirtą seksualinę prievartą ir dalyvauti moterų teisių judėjimuose, tokiuose kaip Fenikso įstatymas, prie kurio rašymo prisidėjo siekdama užkirsti kelią smurtui prieš moteris. 2022 m. išėjo serialas „Phoenix Rising“, kuriame Vud pasakoja apie iš Mansono patirtą visokio pobūdžio smurtą, o Ilma Gor prisidėjo prie serialo produkcijos.

Mansonas savo ieškinyje prieš Vud ir Gor kaltina šias dvi garsenybes surengus prieš jį sąmokslą, t. y. užverbavus visas tas moteris, kurios beveik tuo pačiu metu savo socialiuose tinkluose paskelbė panašius kaltinimus Mansonui dėl fizinio, psichologinio ir seksualinio teroro.

Mansonas teigia, kad Vud ir Gor suklastojo neva iš FTB agento gautą laišką, kuriame šis rašo, jog prieš Mansoną yra iškelta kriminalinė byla ir jo aukoms galimai gresia pavojus, taigi Vud ir Gor išsiuntinėjo šį laišką tariamoms nukentėjusiosioms norėdamos išgąsdinti ir padaryti spaudimą, kad jos viešai papasakotų apie iš Mansono patirtą smurtą. Nors laiške tariamai pasirašiusio agento pavardė yra tikra, jo paminėtas departamentas, kuriame jis tariamai dirba, kaip vėliau tikino Vornerio advokatas, neegzistuoja.

Popmuzikos žvaigždė savo pareiškime taip pat tvirtina, kad tariamoms nukentėjusiosioms buvo išsiųstas Mansono nusikaltimų sąrašas, į kurį įėjo tokie tvirtinimai kaip prievartavimas, vertimas gerti kraują, surišimas, apsvaiginimas, užrakinimas „blogos mergaitės“ kambaryje, ir šalia sąrašo pridėtas scenarijus, kuriuo moterys turėjo remtis kaltindamos Mansoną prieš jas smurtavus. Kai kurie jų teiginiai vienas kitam prieštarauja.

Šou verslo atstovas tuo dar nebaigė. Jis tvirtino, kad Vud ir Gor įsilaužė į jo kompiuterį, telefoną ir elektroninio pašto paskyrą, sukūrė netikrą elektroninio pašto paskyrą, kad galėtų įrodyti, kad Mansonas siuntinėdavo pornografinius vaizdo įrašus.

Kaip atlikėjas teigia, dėl viso šio šmeižto nukentėjo jo sveikata ir karjera. Kai kurie ilgamečiai Mansono darbuotojai atsisakė su juo kartu dirbti, buvo atšaukti jo muzikiniai ir televiziniai projektai, o muzikanto emocinė sveikata visiškai subjuro.

Mansonas ir Vud susipažino 2005 metais viename prabangiame Los Andželo viešbutyje ir, kaip anksčiau teigė Vud, iškart pajuto vienas kitam simpatija. Aktorė dažnai sakydavo, kad su Mansonu jaučiasi laisvai ir gali būti savimi. 2007 metais jie viešai paskelbė, kad susitikinėja, o Vud tuomet tvirtino, kad jų santykiai yra sveiki ir laimingi. 2008 metais Vud paneigė gandus, kad Mansonas elgiasi smurtingai ir bando ją kontroliuoti, teigdama, kad jis „visuomet buvo šalia ir manimi rūpinosi. Nuoširdžiai jį myliu kaip žmogų ir menininką. Didžiuojuosi, kad esu jo gyvenimo dalis“. 2010 metais pora susižadėjo, tačiau po aštuonių mėnesių nutraukė savo sužadėtuves. 2015 metais Vud apie tai prabilo sakydama, kad vertino jų santykius, tačiau jautė, jog „jie nėra vienas kitam skirti“. Tuomet 2016 metais, maždaug tuo metu, kai susipažino su Ilma Gor ir pradėjo aktyviau reikštis kaip moterų teisių aktyvistė, aktorė viešai prasitarė apie patirtą seksualinę prievartą, tačiau nepaminėjo skriaudiko. Tik 2021 metais ji įvardijo Mansoną.

Teisininkai dar nėra priėmę bendros nuomonės, kas šioje byloje meluoja, tačiau jiems kilo keletas įtarimų. Pavyzdžiui, dėl to, kad visoms moterims reikėjo dešimt, penkiolika ar dvidešimt metų „susivokti“, kad patyrė seksualinę prievartą. Paprastai seksualinės prievartos aukos bijo prabilti dėl galimos visuomenės reakcijos, tačiau jos supranta, kad buvo išnaudotos. Vud aiškindama, kodėl iš karto neprasitarė apie prievartautojo tapatybę, teigė, kad „tai emociškai ir finansiškai sekinantis procesas, taigi norėjau jį pradėti tada, kai būsiu pasiruošusi“.

Maža to, kai kurie muzikinio vaizdo klipo „Heart-Shaped Glasses“ kūrybinės komandos nariai tiegė tuo metu buvę filmavimo aikštelėje ir matę, kad jokia tikra sekso scena nevyko, atlikėjai vilkėjo apatinius, o pasiruošimas vyko keletą dienų, per kurias Vud noriai dalyvavo kūrybiniame procese ir reiškė entuziazmą filmuotis. Pasak jų, Mansonas iš anksto ją buvo informavęs, kas vyks per filmavimą, ir Vud su viskuo sutiko.

Taip pat liudytojų parodymai ne visai sutampa, nes kai kurios buvusios Mansono merginos ar žmonos teigia niekados nepatyrusios iš Mansono jokio pobūdžio smurto – vyras, pasak jų, buvo mielas ir švelnus meilužis, visuomet atsiklausdavęs jų sutikimo eiti į seksualinį santykį.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: